3ο Ελληνοτουρκικό Forum για την Κοινωνία της Πληροφορίας, 6,7 & 8 Ιουνίου στη Ρόδο
Εντός Ελλάδας
![Image not found](/images/1056x594/jpg/files/images/1056x594/default.jpg)
3ο Ελληνοτουρκικό Forum για την Κοινωνία της Πληροφορίας, 6,7 & 8 Ιουνίου στη Ρόδο
Έναρξη 09:00 - Λήξη 19:00
Ρόδος
Το Συνέδριο θα πραγματοποιηθεί 6, 7 και 8 Ιουνίου 2003 στη Ρόδο, παράλληλα με την Άτυπη Συνάντηση των Υπουργών Εσωτερικών για τη Δημόσια Διοίκηση στο πλαίσιο της Ελληνικής Προεδρίας του Συμβουλίου της Ευρωπαϊκής Ένωσης.
Η διοργάνωση του Συνεδρίου γίνεται στο πλαίσιο του Ευρωπαϊκού έργου ISIS (Information Society Initiative for South – Eastern Europe) στο οποίο ο ΣΕΠΕ συμμετέχει ως συνεργάτης. Κύριο αντικείμενο του ISIS αποτελεί η προώθηση των Τεχνολογιών της Πληροφορικής και Επικοινωνιών (ΤΠΕ), η ενημέρωση για την ανάπτυξη καινοτόμων εφαρμογών και υπηρεσιών της Κοινωνίας της Πληροφορίας με κύριο άξονα την πρωτοβουλία eEurope, καθώς και η προώθηση της συνεργασίας μεταξύ των εταίρων στην περιοχή της Νότιο – Ανατολικής Ευρώπης.
Ο στόχος του 3ου Ελληνοτουρκικού Forum είναι η παρουσίαση των εξελίξεων, μεθοδολογιών, εργαλείων καθώς και βέλτιστων πρακτικών σε θέματα e-Government και e-Culture.
Για περισσότερες λεπτομέρειες μπορείτε να επισκεφθείτε την ιστοσελίδα του Συνεδρίου www.gr-tr-forum2003.gr καθώς επίσης και στην ιστοσελίδα του προγράμματος http://www.isisnet.org/.